Haberler

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Başta,Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere , aziz şehit öğretmenlerimiz ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun.

Devamı

MİNİKLERİMİZİN MİKROBU KEŞFİ

Miniklerimiz,çevrelerinde gözle görülemeyecek kadar küçük canlıların varlığını keşfederek; sağlıklarına zarar veren bu canlılarla nasıl mücadele edeceklerini yaparak/yaşayarak öğrendiler.

Devamı

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ALINAN EK TEDBİRLER

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında Koronavirüs ile mücadelede alınan ek tedbirleri açıkladı. Buna göre tüm eğitim öğretim faaliyetleri 31 Aralık'a kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecek.   Koronavirüs ile mücadelede alınan ek tedbirler gereği, resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecek. Uzaktan eğitim sürecine ilişkin detaylı bilgilendirme ayrıca yapılacak.

Devamı

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VEFA KONULU MEKTUP YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı iş birliğinde, içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarımızın motivasyonunun artırılması ve sağlık çalışanlarının çalışma koşulları hakkında öğrencilerimizde farkındalık oluşturarak onlara karşı vefa duygularını ifade etmelerini sağlamak amacıyla, Türkiye geneli tüm resmi/özel ilkokul öğrencileri arası mektup yarışması düzenlenmiştir.Öğrencilerimiz yarışma ile ilgili gerekli bilgi ve yarışma şartnamesine ilgili linkten ulaşabilirler.

Devamı

MİNİK ELLER TOPRAKLA BULUŞSUN

"Geleceğe Nefes Ol" projesi kapsamında okulumuz anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimizin minik elleriyle çam tohumları toprakla buluştu. Minik yüreklerimiz, yüreklerinin sıcaklığıyla toprakla buluşturdukları, sevgileriyle suladıkları çam tohumlarının filizlenecekleri anı ölümsüzleştirmek için sabırsızlanıyorlar.

Devamı

OKULUMUZDA 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün sonsuzluğa göçüşünün 82.yıldönümü dolayısıyla okulumuzda 10 Kasım Atatürk'ü Anma programı gerçekleştirildi.Ülkemizin kurucusu,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının 82.yılı anma programı tüm yurtta olduğu gibi okulumuzda da yapıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Atatürk'ün Hayatı ve Fikirleri konusunda konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.       Töreni hazırlayan öğretmenlerimiz ve görevli olan öğrencilerimize teşekkür ederiz.       

Devamı

BİL BAKALIM YARIŞMASI

Miniklerimiz dokunarak oyuncağının ne olduğunu tahmin etmeye çalıştılar.Yarışma süresince birbirinden zevkli anlar yaşayıp/yaşattılar

Devamı

OKULUMUZDA PALYAÇO GÖSTERİSİ

Okulumuzda Palyaço gösterisi düzenlendi.Çocuklarımız renkli ve eğlenceli bir gün geçirdi.

Devamı

YAZILI SINAVLAR

Pandemi dolayısıyla 1.dönem 1.sınavlarımız 09-13 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz.

Devamı

KIZILAY HAFTASI

Kızılay Haftası (29 Ekim-4 Kasım) anlam ve önemini öğrencilerimize yaparak-yaşayarak kavratmak için çeşitli etkinlikler düzenleyen öğretmenlerimize ve etkinliklerde zevkle görev alan tüm öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Devamı

MİNİKLERİMİZİN MAHARETLİ ELLERİ

Miniklerimiz, her gün severek yedikleri pufları bugün kendileri hazırladılar.

Devamı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Okulumuzda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Devamı

OKULUMUZDA MEDENİYET PROJESİ KAPSAMINDA TİYATRO GÖSTERİMİ YAPILDI

Konya Büyükşehir Belediyesinin öncülük ettiği Medeniyet Projesi kapsamında okulumuz öğrencilerine bu ay "ADALET" konusunda tiyatro gösterimi yapıldı.Konya Büyükşehir Belediyesine ve tiyatro ekibine teşekkür ederiz.

Devamı