Haberler

OKULUMUZDA "ARKADAŞLIK" VE "ŞİDDET" SEMİNERLERİ

Cihanbeyli Rehberlik Araştırma Merkezi rehber öğretmenlerince okulumuz öğrencilerine "Arkadaşlık" velilerimize "Şiddet" konularında sunumlar yapılıp broşürler dağıtıldı.Cihanbeyli Rehberlik Araştırma Merkezi rehber öğretmenleri Ayşe AKYÜZ,Gülcan KİLİS ve Gökçe CEYHAN'a sunumlarından dolayı teşekkür ederiz.

Devamı

TUTUM YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI

12-18 Aralık Tutum,Yatırım ve Türk Malları Haftası (Yerli Malı Haftası) kapsamında anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz birlikte yerli malı kullanmanın önemini kavrayarak,evlerinden getirdikleri yiyecekleri birbirleriyle paylaştılar.

Devamı

YAŞAMA YOL VER

112 Acil Servis ekiplerince okulumuz öğrencilerine "Yaşama Yol Ver" sloganıyla bilinçlendirme çalışmaları yapıldı.Sunumlarından dolayı 112 Acil Servis çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Devamı

OKULUMUZ 1.SINIF ÖĞRENCİLERİNE AŞI YAPILDI.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince okulumuz 1.sınıf öğrencilerine 4'lü karma aşısı(DaBT-IPA) ve KKK(Kızamık,Kızamıkçık,Kabakulak) aşıları yapıldı.İlçe Sağlık Müdürlüğü ekibimize teşekkür ediyoruz.

Devamı

OKULUMUZDA HAYDİ YAZ BAKALIM PROJESİ

İlçemiz genelinde yürütülen "HAYDİ YAZ BAKALIM" projesi kapsamında öğrencilerimiz kendilerine verilen kavramlarla hayal ettiklerini kelimelere dökerek yazma becerilerini geliştirdiler.

Devamı

İŞİTME TARAMASI

Cihanbeyli İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 1.sınıf öğrencilerimizin işitme taramaları yapıldı.

Devamı

ŞİDDETİ ÖNLEME

Okulumuzda her ay düzenli olarak öğrenci,öğretmen,personel ve velilerimize sunmuş olduğumuz Rehberlik Hizmetleri kapsamındaki çalışmalarımızın bu ay ki teması olan "Şiddeti Önleme"ye yönelik eğitsel videolar izlettirilip sunumlar yapıldı.Programımızın sonunda programa katılan öğrenci ve velilerimize şiddeti önlemeye yönelik aydınlatıcı broşürler dağıtıldı.

Devamı

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Okulumuz öğrenci ve öğretmenlerince hazırlanan çeşitli etkinliklerle 3 Aralık Dünya Engelliler farkındalık gününe bir nebze de olsa dikkatler çekilmeye çalışıldı.Emeklerinden dolayı öğrenci,öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü okulumuzda coşkuyla kutlandı.

Devamı

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

24 Kasım Öğretmenler Günü okulumuzda coşkuyla kutlandı.

Devamı

OKULUMUZDA DİYABET EĞİTİMİ

Okulumuzda öğretmenlerimize,öğrencilerimize,velilerimize,hizmetli ve servis şoförümüze "Diyabet" ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Devamı

OKULUMUZDAN ŞEHİT AİLESİNE ANLAMLI ZİYARET

         15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında milli birlik ve beraberlik,vatan sevgisi,demokrasi ve yurt bilincinin güçlendirilmesi amacıyla okulumuz öğrencileri mahallemizde bulunan Şehit abisi Hikmet ARSLAN'ı ziyaret ettiler.           Öğretmen ve öğrencilerimizi oldukça sıcak karşılayan şehit yakınlarımıza teşekkür ediyor şehidimize ALLAH'tan rahmet diliyoruz.    

Devamı

OKULUMUZDA MEDENİYET PROJESİ KAPSAMINDA TİYATRO GÖSTERİMİ YAPILDI.

Konya Büyükşehir Belediyesinin öncülük ettiği Medeniyet Okulu Projesi kapsamında okulumuzda öğrencilerimize "Özdenetim" konusunda tiyatro gösterisi yapıldı.Konya Büyükşehir Belediyesine ve tiyatro ekibine teşekkür ediyoruz

Devamı

BİLGİ YARIŞMASI

Okulumuzda öğrencilerimiz ve velilerinin katıldığı 2 turlu yarışma düzenlendi.1.turda öğrencilerimizin katıldığı bilgi yarışması, 2.turda velilerinin katıldığı "Çocuğumu en iyi ben tanırım."yarışması düzenlendi.

Devamı

GELECEĞE NEFES

Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri kapsamında okulumuz anasınıf öğrencilerince gelecek nesillere daha yeşil ve daha güzel bir dünya bırakmak için fidanlar dikildi.

Devamı