Haberler - Kuşça İlkokulu

Haberler

1.SINIF OKUMA-YAZMA ETKİNLİKLERİMİZ

1.sınıf öğrencilerimizin derse daha etkin katılımını sağlamak,eğitim ortamını zevkli hale getirip daha kalıcı bir öğrenme için çeşitli etkinlikler düzenledik.

Devamı

OKULUMUZDA İYEP PROGRAMI

Okulumuz 3/A sınıfı öğrencilerine İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında Öğrenci Belirleme Aracı (ÖBA) uygulandı.

Devamı

OKULUMUZDA MEDENİYET OKULU PROJESİ KAPSAMINDA TİYATRO GÖSTERİMİ YAPILDI.

Konya Büyükşehir Belediyesinin öncülük ettiği Medeniyet Okulu Projesi kapsamında okulumuzda tiyatro gösterisi yapıldı.Öğrencilerimize "Sorumluluk"konusunda bilgilendirme yapıldı.Konya Büyükşehir Belediyesine ve tiyatro grubuna teşekkür ediyoruz.

Devamı

4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

Öğrencilerimiz etkinliklerle hayvan sevgisine dikkat çektiler.Hayvanları Koruma Günü ile ilgili çalışmalarını sergileyip hayvan kulübeleri hazırladılar.

Devamı

YAYA GEÇİDİ NÖBETİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Yaya öncelikli trafik bilincinin oluşturulması amacıyla "Yaya Geçidi Nöbeti" farkındalık etkinliği okulumuzun önünde bulunan yaya geçidinde "YAYA ÖNCELİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ"sloganıyla uygulamalı olarak öğrencilerimize yaptırıldı.

Devamı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Başta personelimiz olmak üzere tüm meslektaşlarımızın 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Devamı

LÖSEMİLİ ÇOÇUKLAR HAFTASI

Okulumuzda Lösemili Çoçuklar Haftası İle ilgili kutlama programı düzenlendi.Düzenlenen programda çoçuklarda farkındalık yaratıldı ve empati kurma becerileri geliştirildi.

Devamı

3-A ve 4-A Sınıfının Sesin Titreşimi Projesi

İlkokullardan 3-A ve 4-A sınıfının yapmış olduğu projede öğrenciler sesin titreşimi özelliği hakkında bilgi sahibi oldular.Sınıf öğretmenimiz  ise  yaparak yaşayarak öğrenmenin katkısından bahsederken bu tip projelerin devam edeceğini söyledi.

Devamı

Kuşça İlkokulu 2015-2016 Eğitim -öğretim yılı Öğretmenleri

Kuşça İlkokulu 2015-2016 Eğitim -Öğretim yılında emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkürler.

Devamı