Haberler - Kuşça İlkokulu

Haberler

ŞİDDETİ ÖNLEME

Okulumuzda her ay düzenli olarak öğrenci,öğretmen,personel ve velilerimize sunmuş olduğumuz Rehberlik Hizmetleri kapsamındaki çalışmalarımızın bu ay ki teması olan "Şiddeti Önleme"ye yönelik eğitsel videolar izlettirilip sunumlar yapıldı.Programımızın sonunda programa katılan öğrenci ve velilerimize şiddeti önlemeye yönelik aydınlatıcı broşürler dağıtıldı.

Devamı

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Okulumuz öğrenci ve öğretmenlerince hazırlanan çeşitli etkinliklerle 3 Aralık Dünya Engelliler farkındalık gününe bir nebze de olsa dikkatler çekilmeye çalışıldı.Emeklerinden dolayı öğrenci,öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü okulumuzda coşkuyla kutlandı.

Devamı

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

24 Kasım Öğretmenler Günü okulumuzda coşkuyla kutlandı.

Devamı

OKULUMUZDA DİYABET EĞİTİMİ

Okulumuzda öğretmenlerimize,öğrencilerimize,velilerimize,hizmetli ve servis şoförümüze "Diyabet" ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Devamı

OKULUMUZDAN ŞEHİT AİLESİNE ANLAMLI ZİYARET

         15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında milli birlik ve beraberlik,vatan sevgisi,demokrasi ve yurt bilincinin güçlendirilmesi amacıyla okulumuz öğrencileri mahallemizde bulunan Şehit abisi Hikmet ARSLAN'ı ziyaret ettiler.           Öğretmen ve öğrencilerimizi oldukça sıcak karşılayan şehit yakınlarımıza teşekkür ediyor şehidimize ALLAH'tan rahmet diliyoruz.    

Devamı

OKULUMUZDA MEDENİYET PROJESİ KAPSAMINDA TİYATRO GÖSTERİMİ YAPILDI.

Konya Büyükşehir Belediyesinin öncülük ettiği Medeniyet Okulu Projesi kapsamında okulumuzda öğrencilerimize "Özdenetim" konusunda tiyatro gösterisi yapıldı.Konya Büyükşehir Belediyesine ve tiyatro ekibine teşekkür ediyoruz

Devamı

BİLGİ YARIŞMASI

Okulumuzda öğrencilerimiz ve velilerinin katıldığı 2 turlu yarışma düzenlendi.1.turda öğrencilerimizin katıldığı bilgi yarışması, 2.turda velilerinin katıldığı "Çocuğumu en iyi ben tanırım."yarışması düzenlendi.

Devamı

GELECEĞE NEFES

Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri kapsamında okulumuz anasınıf öğrencilerince gelecek nesillere daha yeşil ve daha güzel bir dünya bırakmak için fidanlar dikildi.

Devamı

OKULUMUZDA 10 KASIM ATATÜRK

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının 81.yılı anma programı tüm yurtta olduğu gibi okulumuzda da yapıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Ulu Önder'in hayat ve fikirleri konusunda konuşmalar yapılıp,şiirler okundu.

Devamı